• Predsjednici HNS-a
  • Glavni tajnici/Izvršni direktori
  • Izbornici
  • Marijan Kustić

    Marijan Kustić

    2021. –

  • Davor Šuker

    Davor Šuker

    2012. – 2021.

  • Vlatko Marković

    Vlatko Marković

    1998. – 2012.

  • Branko Mikša

    Branko Mikša

    1997. – 1998.

  • dr. Josip Šoić

    dr. Josip Šoić

    1996. – 1997.

  • Nadan Vidošević

    Nadan Vidošević

    1995. – 1996.

  • Đuro Brodarac

    Đuro Brodarac

    1995.

  • dr. Damir Matovinović (v.d.)

    dr. Damir Matovinović (v.d.)

    1994. – 1995.

  • dr. Mladen Vedriš

    dr. Mladen Vedriš

    1990. – 1994.

  • Paško Viđak

    Paško Viđak

    1988. – 1990.

  • Antun Ćilić

    Antun Ćilić

    1985. – 1988.

  • Adam Sušanj

    Adam Sušanj

    1985.

  • Milivoj Ražov

    Milivoj Ražov

    1984. – 1985.

  • Dušan Veselinović

    Dušan Veselinović

    1982. – 1984.

  • Željko Huber

    Željko Huber

    1981. – 1982.

  • Ljubo Španjol

    Ljubo Španjol

    1978. – 1981.

  • Vlato Bogatec

    Vlato Bogatec

    1976. – 1978.

  • Ivan Kolić

    Ivan Kolić

    1971. – 1976.

  • Bruno Knežević

    Bruno Knežević

    1968. – 1971.

  • Luka Bajakić

    Luka Bajakić

    1965. – 1968.

  • Pero Splivalo

    Pero Splivalo

    1959. – 1965.

  • Mirko Oklobdžija

    Mirko Oklobdžija

    1957. – 1959.

  • Vlado Ranogajec

    Vlado Ranogajec

    1953. – 1957.

  • inž. Boris Bakrač

    inž. Boris Bakrač

    1950. – 1953.

  • Lazo Vračarić

    Lazo Vračarić

    1947. – 1950.

  • Ratko Viličić

    Ratko Viličić

    1946. – 1947.

  • Mijo Hršak

    Mijo Hršak

    1945. – 1946.

  • dr. Rinaldo Čulić

    dr. Rinaldo Čulić

    1945.

  • Vatroslav Petek

    Vatroslav Petek

    1942. – 1945.

  • dr. Rudolf Hitrec

    dr. Rudolf Hitrec

    1941. – 1942.

  • dr. Ivo Kraljević

    dr. Ivo Kraljević

    1939. – 1941.

  • dr. Milan Graf

    dr. Milan Graf

    1918. – 1919.

  • Vladimir Očić

    Vladimir Očić

    1918.

  • Dimitrije Magarašević

    Dimitrije Magarašević

    1914.

  • prof. dr. Milovan Zoričić

    prof. dr. Milovan Zoričić

    1912. – 1914.

  • Tomislav Svetina

    Tomislav Svetina

    2021. –

  • Marijan Kustić

    Marijan Kustić

    2019. – 2021.

  • Damir Vrbanović

    Damir Vrbanović

    2012. – 2019.

  • Zorislav Srebrić

    Zorislav Srebrić

    1998. – 2012.

  • Josip Čop

    Josip Čop

    1996. – 1998.

  • Ante Pavlović (v.d.)

    Ante Pavlović (v.d.)

    1995. – 1996.

  • Duško Grabovac

    Duško Grabovac

    1990. – 1995.

  • prof. Marko Jurić

    prof. Marko Jurić

    1981. – 1990.

  • Ante Pavlović

    Ante Pavlović

    1962. – 1981.

  • Boris Tepšić

    Boris Tepšić

    1959. – 1965.

  • Vlado Bogatec

    Vlado Bogatec

    1957. – 1965.

  • Mirko Oklobdžija

    Mirko Oklobdžija

    1950. – 1957.

  • Ivan Barišić

    Ivan Barišić

    1949. – 1950.

  • Božidar Žapčić

    Božidar Žapčić

    1945. – 1948.

  • Rudolf Sabljak

    Rudolf Sabljak

    1945. – 1947.

  • Bruno Knežević

    Bruno Knežević

    1945. – 1949.

  • Danko Tuzlanić

    Danko Tuzlanić

    1943. – 1945.

  • Nikola Zdunić

    Nikola Zdunić

    1943. – 1945.

  • Stjepan Sandia

    Stjepan Sandia

    1943. – 1945.

  • Božidar Žabčić

    Božidar Žabčić

    1943.

  • Rudolf Sabljak

    Rudolf Sabljak

    1943. 

  • Valent Malović

    Valent Malović

    1940. – 1941.

  • Vatroslav Petek

    Vatroslav Petek

    1941.

  • Josip Šikić

    Josip Šikić

    1940. – 1941.

  • Mijo Hršak

    Mijo Hršak

    1940.

  • Ivo Šuste

    Ivo Šuste

    1940.

  • Viktor Mašek

    Viktor Mašek

    1940.

  • Bogdan Cuvaj

    Bogdan Cuvaj

    1939. – 1940.

  • Julije Frangen

    Julije Frangen

    1939. – 1940.

  • Velimir Lamza

    Velimir Lamza

    1939. – 1940.

  • Janko Justin

    Janko Justin

    1918. – 1919.

  • Fran Šuklje

    Fran Šuklje

    1918. – 1919.

  • Zvonimir Klobučar

    Zvonimir Klobučar

    1914. – 1918.

  • Zlatko Dalić

    Zlatko Dalić

    2017. –

  • Ante Čačić

    Ante Čačić

    2015. – 2017.

  • Niko Kovač

    Niko Kovač

    2013. – 2015.

  • Igor Štimac

    Igor Štimac

    2012. – 2013.

  • Slaven Bilić

    Slaven Bilić

    2006. – 2012.

  • Zlatko Kranjčar

    Zlatko Kranjčar

    2004. – 2006.

  • Otto Barić

    Otto Barić

    2002. – 2004.

  • Mirko Jozić

    Mirko Jozić

    2000. – 2002.

  • Tomislav Ivić

    Tomislav Ivić

    1995.

  • Miroslav Blažević

    Miroslav Blažević

    1994. – 2000.

  • Vlatko Marković

    Vlatko Marković

    1993.

  • Stanko Poklepović

    Stanko Poklepović

    1992.

  • Dražan Jerković

    Dražan Jerković

    1990. – 1991.

  • Franjo Wölfl

    Franjo Wölfl

    1956.

  • Leo Lemešić

    Leo Lemešić

    1956.

  • Bruno Knežević

    Bruno Knežević

    1956.

  • Bernard Hügl

    Bernard Hügl

    1943. – 1945.

  • Bogdan Cuvaj

    Bogdan Cuvaj

    1941. – 1943.

  • dr.Rudolf Hitrec

    dr.Rudolf Hitrec

    1941.

  • Jozo Jakopić

    Jozo Jakopić

    1939. – 1941.

  • Hugo Kinert

    Hugo Kinert

    1918. – 1919.

Uspjesi

Uspjesi i priznanja Hrvatskog nogometnog saveza i hrvatskih reprezentacija.
Uspjesi i priznanja Hrvatskog nogometnog saveza i hrvatskih reprezentacija.
  • Uspjesi
  • Nagrade i priznanja
  • Vatreni
  • Mlađi uzrasti
  • Futsal
  • 1996
    Turnir kralja Hassana II: Pobjednici
  • 1998
    FIFA SP, Francuska: Brončana medalja
  • 1998
    3. mjesto na Fifinoj ljestvici
  • 1998
    UEFA U-18 Europsko prvenstvo, Cipar: Brončana medalja
  • 1999
    3. mjesto na Fifinoj ljestvici
  • 1999
    Korea kup: Pobjednici
  • 2001
    UEFA U-16 Europsko prvenstvo, Engleska: Brončana medalja
  • 2018
    FIFA SP, Rusija: Srebrna medalja
  • 2019
    UEFA U-19 Futsal Euro, Latvija: Srebrna medalja
  • 2022
    FIFA SP, Katar: Brončana medalja
  • 2023
    Uefina Liga nacija, Nizozemska: Srebrna medalja
  • 2024
    ACUD Cup, Egipat: Pobjednici
  • 1992
    Nagrada HOO-a Matija Ljubek
  • 1994
    Fifina nagrada za reprezentaciju s najvećim napretkom
  • 1997
    Najbolja momčad Hrvatske u izboru Sportskih novosti
  • 1998
    Fifina nagrada za reprezentaciju s najvećim napretkom
  • 1998
    Državna nagrada za sport "Franjo Bučar"
  • 1998
    Najbolja momčad Hrvatske u izboru Sportskih novosti
  • 2001
    Nagrada HOO-a za najboljeg promicatelja Hrvatske u svijetu
  • 2001
    Najbolja momčad Hrvatske u izboru Sportskih novosti
  • 2005
    Nagrada HOO-a za najboljeg promicatelja Hrvatske u svijetu
  • 2006
    Nagrada HOO-a za najboljeg promicatelja Hrvatske u svijetu
  • 2007
    Nagrada HOO-a za najboljeg promicatelja Hrvatske u svijetu
  • 2008
    Najbolja momčad Hrvatske u izboru Sportskih novosti
  • 2008
    Plavi cvijet - priznanje Hrvatske turističke zajednice
  • 2014
    Nagrada HOO-a za najboljeg promicatelja Hrvatske u svijetu
  • 2015
    Nagrada HOO-a za najboljeg promicatelja Hrvatske u svijetu
  • 2018
    Državna nagrada za sport "Franjo Bučar"
  • 2018
    Povelja Republike Hrvatske
  • 2018
    Nagrada HOO-a za najbolju momčad Hrvatske
  • 2018
    Nagrada HOO-a za najboljeg promicatelja Hrvatske u svijetu
  • 2018
    Najbolja momčad Hrvatske u izboru Sportskih novosti
  • 2022
    Nagrada HOO-a za najbolju momčad Hrvatske
  • 2022
    Nagrada HOO-a za najboljeg promicatelja Hrvatske u svijetu
  • 2022
    Najbolja momčad Hrvatske u izboru Sportskih novosti
  • 2023
    Nagrada HOO-a za najbolju momčad Hrvatske
  • 2023
    Nagrada HOO-a za najboljeg promicatelja Hrvatske u svijetu
  • 2023
    Najbolja momčad Hrvatske u izboru Sportskih novosti
  • 1996
    UEFA Euro, Engleska: Četvrtfinale
  • 1998
    FIFA SP, Francuska: Brončana medalja
  • 2002
    FIFA SP, Koreja i Japan: Skupina
  • 2004
    UEFA Euro, Portugal: Skupina
  • 2006
    FIFA SP, Njemačka: Skupina
  • 2008
    UEFA Euro, Austrija i Švicarska: Četvrtfinale
  • 2012
    UEFA Euro, Poljska i Ukrajina: Skupina
  • 2014
    FIFA SP, Brazil: Skupina
  • 2016
    UEFA Euro, Francuska: Osmina finala
  • 2018
    FIFA SP, Rusija: Srebrna medalja
  • 2021
    UEFA Euro 2020: Osmina finala
  • 2022
    FIFA SP, Katar: Brončana medalja
  • 2023
    UEFA Liga nacija, Nizozemska: Srebrna medalja
  • 1996
    UEFA U-16 Europsko prvenstvo, Austrija: Četvrtfinale
  • 1998
    UEFA U-16 Europsko prvenstvo, Škotska: Četvrtfinale
  • 1998
    UEFA U-18 Europsko prvenstvo, Cipar: Brončana medalja
  • 1999
    FIFA U-20 Svjetsko prvenstvo, Nigerija: Osmina finala
  • 1999
    UEFA U-16 Europsko prvenstvo, Češka: Skupina
  • 2000
    UEFA U-21 Europsko prvenstvo, Slovačka: Skupina
  • 2000
    UEFA U-18 Europsko prvenstvo, Njemačka: Skupina
  • 2001
    UEFA U-16 Europsko prvenstvo, Engleska: Brončana medalja
  • 2001
    FIFA U-17 Svjetsko prvenstvo, Trinidad i Tobago: Skupina
  • 2004
    UEFA U-21 Europsko prvenstvo, Njemačka: Skupina
  • 2005
    UEFA U-17 Europsko prvenstvo, Italija: Polufinale
  • 2010
    UEFA U-19 Europsko prvenstvo, Francuska: Polufinale
  • 2011
    FIFA U-20 Svjetsko prvenstvo, Kolumbija: Skupina
  • 2012
    UEFA U-19 Europsko prvenstvo, Estonija: Skupina
  • 2013
    UEFA U-17 Europsko prvenstvo, Slovačka: Skupina
  • 2013
    FIFA U-20 Svjetsko prvenstvo, Turska: Osmina finala
  • 2013
    FIFA U-17 Svjetsko prvenstvo, UAE: Skupina
  • 2015
    UEFA U-17 Europsko prvenstvo, Bugarska: Četvrtfinale
  • 2015
    FIFA U-17 Svjetsko prvenstvo, Čile: Četvrtfinale
  • 2016
    UEFA U-19 Europsko prvenstvo, Njemačka: Skupina
  • 2017
    UEFA U-17 Europsko prvenstvo, Hrvatska: Domaćini/Skupina
  • 2019
    UEFA U-21 Europsko prvenstvo, Italija/San Marino: Skupina
  • 2021
    UEFA U-21 Europsko prvenstvo, Slovenija/Mađarska: Četvrtfinale
  • 2023
    UEFA U-17 Europsko prvenstvo, Mađarska: Skupina
  • 2023
    UEFA U-21 Europsko prvenstvo, Rumunjska/Gruzija: Skupina
  • 1999
    UEFA Futsal EP, Španjolska: Skupina
  • 2000
    FIFA Futsal SP, Gvatemala: Skupina
  • 2001
    UEFA Futsal EP, Rusija: Skupina
  • 2008
    UEFA Futsal U-21 EP, Rusija: Skupina
  • 2012
    UEFA Futsal EP, Hrvatska: Polufinale
  • 2014
    UEFA Futsal EP, Belgija: Četvrtfinale
  • 2016
    UEFA Futsal EP, Srbija: Skupina
  • 2019
    UEFA U-19 Futsal Euro, Latvija: Srebrna medalja
  • 2022
    UEFA Futsal EP, Nizozemska: Skupina
  • 2022
    UEFA U-19 Futsal Euro, Španjolska: Skupina
  • 2023
    UEFA U-19 Futsal Euro, Hrvatska: Domaćin

Više o povijesti

  • Reprezentacija

    Reprezentacija

  • Igrači

    Igrači

  • Klubovi

    Klubovi