• 1996

Euro 1996

Na svom prvom velikom natjecanju, hrvatska reprezentacija izborila je četvrtfinale gdje je izgubila od kasnijeg pobjednika Njemačke.

Detaljno
  • 1998

Svjetsko prvenstvo 1998

Hrvatska reprezentacija je na svom prvom svjetskom prvenstvu, održanom u Francuskoj, osvojila povijesnu brončanu medalju.

Detaljno
  • 2002

Svjetsko prvenstvo 2002

FIFA Svjetsko prvenstvo 2002. godine održano je u Japanu i Južnoj Koreji, a hrvatska reprezentacija nastupila je u grupnoj fazi.

Detaljno
  • 2004

Euro 2004

EURO 2004 održan je u Portugalu, a hrvatska reprezentacija nastupila je u grupnoj fazi.

Detaljno
  • 2006

Svjetsko prvenstvo 2006

FIFA Svjetsko prvenstvo 2006. godine održano je u Njemačkoj, a hrvatska reprezentacija nastupila je u grupnoj fazi.

Detaljno
  • 2008

Euro 2008

EURO 2008 održan je u Švicarskoj i Austriji, a hrvatska reprezentacija oprostila se u četvrtfinalu nakon dramatičnog susreta s Turskom.

Detaljno
  • 2012

Euro 2012

EURO 2012 održan je u Ukrajini i Poljskoj, a hrvatska reprezentacija nije uspjela proći skupinu pored kasnijih finalista Španjolske i Italije.

Detaljno
  • 2014

Svjetsko prvenstvo 2014

FIFA Svjetsko prvenstvo 2014. godine održano je u Brazilu gdje je hrvatska reprezentacija nastupila u skupini i upisala jednu pobjedu.

Detaljno
  • 2016

Euro 2016

EURO 2016 održan je u Francuskoj, a hrvatska reprezentacija izgubila je od kasnijeg prvaka Portugala u osmini finala.

Detaljno
  • 2018

Svjetsko prvenstvo 2018

Na FIFA Svjetskom prvenstvu u Rusiji, hrvatska reprezentacija ostvarila je najveći uspjeh hrvatskog nogometa plasmanom u finale te osvajanjem srebrne medalje.

Detaljno
  • 2020

Euro 2020

EURO 2020 održan je 2021. godine zbog pandemije virusa SARS-CoV-2, a hrvatska reprezentacija završila je svoj nastup u osmini finala.

Detaljno
  • 2022

Svjetsko prvenstvo 2022

FIFA Svjetsko prvenstvo 2022. godine održano je u Kataru, a hrvatska reprezentacija osvojila je brončanu medalju.

Detaljno
  • 2023

Liga nacija 2023

Završni turnir Lige nacija 2023. godine održan je u Nizozemskoj, a Hrvatska je u svom prvom nastupu na Final Fouru osvojila srebrnu medalju.

• fotograf

Nakon što je po prvi puta propustila Svjetsko prvenstvo, ono 2010. godine u Južnoafričkoj Republici, Hrvatska je s velikim očekivanjima ispratila izabranike Nike Kovača u Brazil, a priželjkivalo se i iznenađenje na veličanstvenom otvaranju protiv domaćina.

Vatreni su u Sao Paulu mogli okusiti čudo, s obzirom da je već u uvodnoj fazi Olićevu loptu prema Jelaviću Marcelo skrenuo u vlastitu mrežu. Međutim. Neymar je uspio izjednačiti u još u prvom poluvremenu, a sporni jedanaesterac u drugom poluvremenu omogućio je Brazilu vodstvo. Naposljetku, Oscar je u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 3:1.

Razočarana Hrvatska podigla je glavu i pobjedama se vratila u tropskoj amazonskoj prašumi, u Manausu, protiv nezgodnog Kameruna. Ivica Olić ispisao je povijest u 111. minuti, postigavši pogodak 12 godina nakon svog prvog pogotka na Svjetskom prvenstvu, a u nastavku je Hrvatska maksimalno iskoristila isključenje Songa.

Ivan Perišić sve je odradio sam za drugi pogodak, a potom je na scenu stupio dvostruki strijelac Mario Mandžukić, jednom glavom i jednom na odbijenu loptu za 4:0, najveću hrvatsku pobjedu na velikim natjecanjima.

Stoga je odluka o plasmanu u drugi krug padala u Recifeu, protiv upornih Meksikanaca. Do 72. minute na semaforu je stajalo početnih 0:0, da bi Hrvatska u narednih desetak minuta primila čak tri pogotka (Marquez, Guardado, Hernandez), te Perišićev utješni pogodak u završnici (1:3) nije mogao promijeniti konačni ishod, niti poništiti kartu za povratak kući nakon grupne faze.