• 1996

Euro 1996

Na svom prvom velikom natjecanju, hrvatska reprezentacija izborila je četvrtfinale gdje je izgubila od kasnijeg pobjednika Njemačke.

Detaljno
  • 1998

Svjetsko prvenstvo 1998

Hrvatska reprezentacija je na svom prvom svjetskom prvenstvu, održanom u Francuskoj, osvojila povijesnu brončanu medalju.

Detaljno
  • 2002

Svjetsko prvenstvo 2002

FIFA Svjetsko prvenstvo 2002. godine održano je u Japanu i Južnoj Koreji, a hrvatska reprezentacija nastupila je u grupnoj fazi.

Detaljno
  • 2004

Euro 2004

EURO 2004 održan je u Portugalu, a hrvatska reprezentacija nastupila je u grupnoj fazi.

Detaljno
  • 2006

Svjetsko prvenstvo 2006

FIFA Svjetsko prvenstvo 2006. godine održano je u Njemačkoj, a hrvatska reprezentacija nastupila je u grupnoj fazi.

Detaljno
  • 2008

Euro 2008

EURO 2008 održan je u Švicarskoj i Austriji, a hrvatska reprezentacija oprostila se u četvrtfinalu nakon dramatičnog susreta s Turskom.

Detaljno
  • 2012

Euro 2012

EURO 2012 održan je u Ukrajini i Poljskoj, a hrvatska reprezentacija nije uspjela proći skupinu pored kasnijih finalista Španjolske i Italije.

Detaljno
  • 2014

Svjetsko prvenstvo 2014

FIFA Svjetsko prvenstvo 2014. godine održano je u Brazilu gdje je hrvatska reprezentacija nastupila u skupini i upisala jednu pobjedu.

Detaljno
  • 2016

Euro 2016

EURO 2016 održan je u Francuskoj, a hrvatska reprezentacija izgubila je od kasnijeg prvaka Portugala u osmini finala.

Detaljno
  • 2018

Svjetsko prvenstvo 2018

Na FIFA Svjetskom prvenstvu u Rusiji, hrvatska reprezentacija ostvarila je najveći uspjeh hrvatskog nogometa plasmanom u finale te osvajanjem srebrne medalje.

Detaljno
  • 2020

Euro 2020

EURO 2020 održan je 2021. godine zbog pandemije virusa SARS-CoV-2, a hrvatska reprezentacija završila je svoj nastup u osmini finala.

Detaljno
  • 2022

Svjetsko prvenstvo 2022

FIFA Svjetsko prvenstvo 2022. godine održano je u Kataru, a hrvatska reprezentacija osvojila je brončanu medalju.

Detaljno
  • 2023

Liga nacija 2023

Završni turnir Lige nacija 2023. godine održan je u Nizozemskoj, a Hrvatska je u svom prvom nastupu na Final Fouru osvojila srebrnu medalju.

• tereni

Nakon veličanstvene pobjede (3:2) nad Engleskom na kultnom Wembleyju na kraju kvalifikacijskog ciklusa, zbog koje je Gordi Albion ostao bez ulaznice za završni turnir, bilo je teško obuzdati entuzijazam oko izabranika Slavena Bilića. Vatreni su odgovorili izazovu u velikom stilu, pobijedivši sve tri utakmice u grupnoj fazi.

Bečku premijeru protiv domaćina Austrijanaca okrunio je pobjedonosni pogodak iz jedanaesterca Luke Modrića već u četvrtoj minuti. Hrvatska je u zadnjim minutama zabrinula svoje navijače, a značajan doprinos morao je dati i hrvatski vratar Stipe Pletikosa.

Četiri dana poslije u Klagenfurtu Hrvatska je zablistala protiv budućih finalista Nijemaca. U jednoj od najboljih hrvatskih predstava u modernoj povijesti, Löwove trupe pale su pred pogocima Darija Srne i Ivice Olića, a utješni pogodak Podolskog (2:1) nije uspio zaustaviti slavlje Vatrenih. Plasman u četvrtfinale već je bio osiguran.

Stoga je Bilić protiv Poljske dao priliku svojim pričuvnim sastavima, no povratna informacija nije se promijenila: Ivan Klasnić početkom drugog poluvremena zabio je odlučujući pogodak (1:0), a Hrvatska je odmah vratila fokus na Beč, na sukob s Turskom.

Utakmica je bila u mrtvoj točki 119 minuta, a onda je heroj s transplantiranim bubregom Ivan Klasnić pronašao put do mreže za hrvatsko oduševljenje. Radost je, međutim, bila kratkog daha. Posljednjim udarcem na utakmici Sentürk je uspio izjednačiti, a polufinalista su odlučili jedanaesterci. Hrvati više nisu bili hladnih glava, polufinale, koje se u jednom trenutku činilo tako blizu, ostalo je samo san. Nacija je bila u suzama, utakmica u Beču bila je i ostala jedna od najtužnijih u povijesti.