• 1996

Euro 1996

Na svom prvom velikom natjecanju, hrvatska reprezentacija izborila je četvrtfinale gdje je izgubila od kasnijeg pobjednika Njemačke.

Detaljno
  • 1998

Svjetsko prvenstvo 1998

Hrvatska reprezentacija je na svom prvom svjetskom prvenstvu, održanom u Francuskoj, osvojila povijesnu brončanu medalju.

Detaljno
  • 2002

Svjetsko prvenstvo 2002

FIFA Svjetsko prvenstvo 2002. godine održano je u Japanu i Južnoj Koreji, a hrvatska reprezentacija nastupila je u grupnoj fazi.

Detaljno
  • 2004

Euro 2004

EURO 2004 održan je u Portugalu, a hrvatska reprezentacija nastupila je u grupnoj fazi.

Detaljno
  • 2006

Svjetsko prvenstvo 2006

FIFA Svjetsko prvenstvo 2006. godine održano je u Njemačkoj, a hrvatska reprezentacija nastupila je u grupnoj fazi.

Detaljno
  • 2008

Euro 2008

EURO 2008 održan je u Švicarskoj i Austriji, a hrvatska reprezentacija oprostila se u četvrtfinalu nakon dramatičnog susreta s Turskom.

Detaljno
  • 2012

Euro 2012

EURO 2012 održan je u Ukrajini i Poljskoj, a hrvatska reprezentacija nije uspjela proći skupinu pored kasnijih finalista Španjolske i Italije.

Detaljno
  • 2014

Svjetsko prvenstvo 2014

FIFA Svjetsko prvenstvo 2014. godine održano je u Brazilu gdje je hrvatska reprezentacija nastupila u skupini i upisala jednu pobjedu.

Detaljno
  • 2016

Euro 2016

EURO 2016 održan je u Francuskoj, a hrvatska reprezentacija izgubila je od kasnijeg prvaka Portugala u osmini finala.

Detaljno
  • 2018

Svjetsko prvenstvo 2018

Na FIFA Svjetskom prvenstvu u Rusiji, hrvatska reprezentacija ostvarila je najveći uspjeh hrvatskog nogometa plasmanom u finale te osvajanjem srebrne medalje.

Detaljno
  • 2020

Euro 2020

EURO 2020 održan je 2021. godine zbog pandemije virusa SARS-CoV-2, a hrvatska reprezentacija završila je svoj nastup u osmini finala.

Detaljno
  • 2022

Svjetsko prvenstvo 2022

FIFA Svjetsko prvenstvo 2022. godine održano je u Kataru, a hrvatska reprezentacija osvojila je brončanu medalju.

Detaljno
  • 2023

Liga nacija 2023

Završni turnir Lige nacija 2023. godine održan je u Nizozemskoj, a Hrvatska je u svom prvom nastupu na Final Fouru osvojila srebrnu medalju.

• kuhar

Hrvatska je na Euro otišla poslije dramatične završnice kvalifikacijskog ciklusa u kojoj su u zadnjem kolu Vatreni pobijedili Maltu i dočekali “dar” u vidu pobjede Talijana nad Norveškom pa u Francusku otputovali kao prvoplasirani u skupini.

Vatreni su u Francuskoj, predvođeni izbornikom Antom Čačićem, igrali u skupini sa Španjolskom, Turskom i Češkom, a nastup otvorili minimalnom pobjedom nad Turcima uslijed fantastičnog pogotka Luke Modrića.

Uslijedio je dvoboj s Češkom u Saint-Etienneu koji je počeo fantastično velikom rezultatskom prednošću zahvaljujući pogocima Perišića (37’) i Rakitića (59’), a završio mučno zbog prekida koji su izazvali hrvatski huligani i dvaju pogodaka Čeha u samoj završnici za konačni remi 2:2.

Susret sa Španjolskom u Bordeauxu donio je sjajno izdanje Vatrenih, koji su u utakmicu ušli rezervirano i primili pogodak već u sedmoj minuti (Morata). Međutim, u posljednjoj minuti prvog dijela Nikola Kalinić je poslije Perišićeva ubačaja sjajno petom poentirao i nagovijestio buđenje hrvatske momčadi.

Kad je Danijel Subašić u 72. minuti obranio jedanaesterac Sergiju Ramosu bio je to nagovještaj velikog trijumfa koji su vatreni dočekali u 87. minuti. Perišić je sjajno istrčao kontru, uhvatio De Geu na krivoj nozi i postigao pogodak za prvo mjesto u skupini.

Osmina finala donijela je šahovsku utakmicu s budućim europskim prvakom Portugalom i dramu u smiraju drugog produžetka. U 117. minuti Perišić je pogodio stativu, a u nastavku akcije uslijedila je portugalska kontra i Quaresmin pogodak za kraj puta Vatrenih u Francuskoj. Imao je, doduše, Vida još jednu priliku za izjednačenje, ali lopta je prohujala pored lijeve vratnice. Bio je to još jedan crni dan u hrvatskom nogometnom kalendaru. Suze su opet potekle…